ÇKS

Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteklemeleri için ÇKS Kayıtlarınızı Yaptırın

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, çiftçilerin desteklemelerden yararlanmaları için 30 Haziran'a kadar Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) başvuru yapmaları gerektiğini, aksi takdirde desteklemelerden faydalanamayacaklarını kaydetti.
Temel, yazılı açıklamasında, " Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) Dahil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ"in Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ve desteklemeden faydalanmak isteyen çiftçilerin 31 Aralık 2014 tarihine kadar ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvurması gerektiğini kaydetti.

ÇKS Kayıtlarını yaptırmayan çiftçiye destek yok

ÇKS Kayıtları nı yaptırmayan ve yeniletmeyen çiftçi desteklerden yararlanamayacak.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 'Bir çok yerde çiftçilerimiz, kız çocuklarına miras bırakmamak için ’ Çiftçi Kayıt Sistemi ’ne kayıt yaptırmıyor. Bu yüzden de oluşan afetler sonucu devletten destek almaya hak kazanamıyor' dedi.
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Konya’da Meram Ziraat Odası tarafından daha önce köy statüsünde olan Boyalı Mahallesi’nde düzenlenen ’2014 yılı Hububat Hasat Bayramı’na katıldı.
Bu yıl kuraklık nedeniyle beklenen düzeyde hasat olmadığını belirten Şemsi Bayraktar, şunları söyledi:

TMO Randevulu Tahıl Alım Sistemi Randevu Alma

TMO Randevulu Tahıl Alım Sistemi sürecek Toprak Mahsulleri Şubelerinde önümüzdeki ay başlayacak olan hububat alımlarında TMO Randevu Sistemine devam edeceğini açıkladı önümüzdeki ay başlayacak olan buğday ve arpa hasat döneminde tüm ürün alımlarının randevulu olarak gerçekleştirileceğini açıklayan Toprak Mahsulleri Müdürlüğü, "Uygulamalarına her yıl bir takım yenilikler ekleyerek daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Toprak Mahsulleri Ofisi, 75. yılında da bu yöndeki çalışmalarına devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Çiftçiler İçin ÇKS Kayıt Süresi Uzatıldı

Çiftçiler İçin ÇKS Süresi Uzatıldı.2014 üretim yılına ilişkin ÇKS başvuruları, 30 Haziran 2014'te sona erecek. Bu tarih gerekli görüldüğü takdirde Bakanlık tarafından uzatılabilecek. Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamayacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gübre Mazot ve Toprak Analiz Desteği Ödemeleri

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçilere 2014 YILI MAZOT, GÜBRE VE TOPRAK ANALİZİ DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, gübre mazot, ve toprak analizi desteği ödemelerinin yarın itibariyle yapılmaya başlanacağını açıkladı.

ÇKS 'ya Kayıtlı Çiftcilerin Kayısı Sigorta İşlemine Başlandı

ÇKS 'ya Kayıtlı Çiftcilerin Kayısı Sigorta İşlemine Başlandı
TARSİM Malatya Bölge Müdürü Akın "Malatya'daki üreticilerden sigorta bedeli 10 milyon TL alınıp, 33 milyon TL civarında ödeme yapılmıştır." dedi.

Tarım Sigortaları Havuzu İşletmesi (TARSİM) Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın, kayısı sigorta işlemine başlandığını belirterek, "Geçtiğimiz yıl Malatya ilindeki üreticilerden sigorta bedeli olarak 10 milyon TL alınıp, 33 milyon TL civarında ödeme yapılmıştır" dedi.

Gazipaşalı Çiftçilere 'ÇKS Güncelleme' uyarısı

Çiftçiye 'Güncelleme' uyarısı
Gazipaşa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Aslan, üreticileri Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) güncellemesini yapmaları konusunda uyardı.GAZİPAŞA Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Aslan, üreticileri Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) güncellemesini yapmaları konusunda uyardı.

Yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi destekleme başvuruları

Hububat Baklagil Fark Ödemesi Desteğinden Yararlanacaklar 22 Kasım'a Kadar Başvuru Yapacak

Yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 22 Kasım’a kadar Çiftçi Kayıt Sistemi’ni (ÇKS) yenilemeleri gerektiği bildirildi.

Yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 22 Kasım’a kadar Çiftçi Kayıt Sistemi’ni (ÇKS) yenilemeleri gerektiği bildirildi.

Çiftçilere tarım sigortası yaptırın uyarısı

Çiftçilere tarım sigortası yaptırın uyarısı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği Müdürü Mesut Atav, çiftçilikle iştigal eden ve geçimini tarımsal üretime bağlayanları 2014 dönemi için sigorta yaptırmaları konusunda uyardı.

ÇKS Ugulamasında ençok sorulanlar ?

Çiftçi Kayıt Sistemi Uygulamalarında Çiftciler Tarafından Sıkça Sorulan Sorular.çks bilgi sistemi hakkında bilmek istedikleriniz

Soru 1: Başvurularda Çiftçi belgesi istenecek mi?

Cevap 1: Çiftçi belgesi örneği istenir. (diğer uygulamalar için alınan belgeler geçerlidir)

Soru 2: Çiftçi belgeleri hangi tarihli olmalıdır?

Cevap 2: Başvurularda alınacak çiftçi belgelerinin Üretim Sezonu bilgilerini içermesi gerekmektedir.

Soru 3: Üretim Sezonu ortasında yapılacak satış, devir ve kira sözleşmeleri geçerli midir?

ÇKS Kayıt Güncelleme

ÇKS Kayıt Güncellemesi Nasıl Yapılır ?
Destekleme Priminden Yararlanmak İçin Hasat Döneminden Önce Çks Kayıtları Yenilenmeli.Çiftçilerin ÇKS'lerini güncellemeleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.Daha Önce Kaydı Olup Yalnızca Güncelleme Başvurusunda Bulunuluyorsa;
1-Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuru Dilekçesi,
2-Çiftçi Kayıt Formu (Sistemdenbiz verecez). (Muvafakat varsa boş Muvafakatname’ deverilir.
3-Çiftçi Belgesi Örneği,
4-Daha önceki dönemde beyan edilen hisseli arazilerde hisse değişiklikleri ve kullanım miktarı da dahil olmak üzere parsellerde değişiklik olması durumunda bunu gösterir onaylı güncel tapu fotokopisi veya güncel tapu kaydı alınır.

Yolsuzluk Yapan Çiftçilere Prim Destek Cezası

Prim Desteklerinde Yolsuzluk Yapan Çiftçilere Ceza

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçileri desteklemek için yaptığı, ürün destekleme primlerinde büyük yolsuzluk ve vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Diyarbakır'daki çiftçiler ürün destekleme primlerinden yararlanmak için bakanlığın uygun bulduğu özel firmalara hububat satmış gibi sahte fatura alıp 2006 ile 2012 yılları arasında pamuk, mısır, arpa, buğday ve mercimek gibi kilo başı 4 ile 45 kuruş prim desteklerinden yararlandı. Çiftçi ve ürün artışından şüphelenen Diyarbakır Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Müdürlüğü, yaptığı detaylı incelememede, çiftçilerin fatura aldığı 41 özel firmanın hayali olduğu, desteklenen hububatın da olmadığı ortaya çıktı.

50 bin çiftçi incelendi

CKS kids

Wat is CKS ?

CKS is een hip en stoer merk dat kledij ontwerpt voor baby's, kids en women.

CKS baby: een kleurrijke en eerlijke collectie voor stoere baby's van 3 maand tot 2 jaar

CKS kids: een hippe, stoere collectie voor kids van 2 tot 16 jaar

CKS Women: trendy casual damescollectie

CKS is lid van de FNG Group

Voor meer informatie:

FNG
Terbekehofdreef 43a
2610 Wilrijk
Belgium
_www.cks-fashion.com

CKS

CKS est une marque de vêtements branchée et robuste pour bébés, enfants et femmes.

CKS baby:collection colorée et sincère pour bébés cool de 3 mois à 2 ans

CKS kids: collection cool et branchée pour enfants de 2 à 16 ans

CKS Women: collection casual pour femmes branchées

CKS KIDS BELGIE

ÇKS'ye Nasıl Başvurulur ?

Bu yazımızda çiftcilerin "Çiftçi Kayıt Sistemine " nasıl başvurabileceklerini ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık...

Başvurularda Çiftçi belgesi istenecek mi?

Çiftçi belgesi örneği istenir. (diğer uygulamalar için alınan belgeler geçerlidir)

Çiftçi belgeleri hangi tarihli olmalıdır?

Başvurularda alınacak çiftçi belgelerinin Üretim Sezonu bilgilerini içermesi gerekmektedir.

Üretim Sezonu ortasında yapılacak satış, devir ve kira sözleşmeleri geçerli midir?

İçeriği paylaş